Zdravotná starostlivosť Mind&Body v čase korony

Vážení klienti,

ďakujeme všetkým za slovnú aj materiálnu podporu v týchto zložitých časoch.

Veríme, že vám napriek všetkým komplikáciám táto kríza prinesie do života aj niečo pozitívne. Že sa vám podarí oddýchnuť si od starých stereotypov a nebrať nové sily do pozitívnych zmien.  

Naša ambulancia sa po týždňoch spiaceho šípkového kráľovstva opäť preberá do aktivít a radi by sme vám (a aj vašim blízkym) ponúkli opäť naše služby.

    - Telemedicínsky prístup: Vzhľadom k situácii rozšírene komunikujeme na diaľku, konzultujeme telefonicky, mailom a na základe obrázkov a fotografií.  Video konzultácie zatiaľ nevyužívame vzhľadom k nedostupnosti bezpečnej platformy, ale veríme, že to je len otázka času. 

   - E-recepty: túto vymoženosť používame už druhý rok, väčšina z vás si ich už vyskúšala.

                    - ako fungujú? (pre tých, ktorí ešte nemali tú česť :-)):  Ak potrebujeme elektronický recept, do emailu (info@mindandbody.sk) nám napíšte, aký liek potrebujete predpísať, v akej dávke, veľkosti balenia a počet kusov - ak ide o lieky, ktoré dlhodobo užívate. Ak máte lieky odporučené od špecialistu, poprosíme o scan alebo fotku poslednej správy od tohto odborného lekára. Elektronický recept sa u nás vystaví a odíde do systému, z ktorého sia k nemu dostanú v ktorejkoľvek lekárni. Vydajú vám ho na základe vašej kartičky poistenca. U poistencov VSZP a Dôvery zatiaľ platia preskripčné obmedzenia: na predpis liekov, ktoré môže písať len špecialista, potrebujeme jeho správu nie staršiu ako 12 mesiacov. Poisťovňa Union nám umožnila obísť tieto odporučenia a v aktuálnej situácii predpisovať aj lieky, na ktoré nemáme čerstvé odporučenie od špecialistu. 

   - Vyšetrenia infekčných ochorení: ak máte prejavy infekčného ochorenia (nádchu, kašeľ, bolesti hrdla, horúčku, bolesti svalov a pod.), kontaktujte nás prosím najskôr telefonicky! V prípade podozrenia na Covid-19 a splnenia kritérií stanoveným štátom (https://www.korona.gov.sk/pdf/Klinicky-protokol-indikacie-testovania-SARS-CoV-2-2020-4-1.pdf) máte nárok na testovanie vírusu s úhradou poisťovne, v ostatných prípadoch je vyšetrenie možné len v režime samoplatcu. 

Aj v prípade, že máte príznaky infekcie, ktoré nespĺňajú štátne kritériá pre Covid-19, nechoďte prosím bez ohlásenia do ambulancie. Väčšinu takýchto situácií vieme vyriešiť na diaľku. 

   - Akútne a kontrolné vyšetrenia neinfekčných ochorení: za dodržiavania hygienických opatrení postupne rozbiehame vo väčšom aj tieto vyšetrenia. Snažíme sa, aby sa klienti v našich priestoroch nestretávali, preto sa pri objednávaní online neobjednávajte tesne vedľa iného rezervovaného termínu, ponechajte prosím aspoň 10 min odstup!

Na vstup do priestorov ambulancie používajte prosím výhradne vchod z ulice, nie z dvora! Pri tomto vchode máme dezinfekciu na ruky. Vstup je samozrejme možný len v rúšku, ktoré zakrýva nos aj ústa. 

   - Preventívne prehliadky, EKG, HRV analýzy, preventívne odbery: za rovnakých hygienických podmienok začíname opäť vykonávať aj tieto vyšetrenia

   - Klienti so zhoršeným psychickým stavom alebo psychosomatickými ťažkosťami sa budú môcť od budúceho týždňa objednávať aj na psychosomatické konzultácie. 

Sme tu pre vás, ak potrebujete konzultáciu alebo vyšetrenie pre vás a vašich blízkych, neváhajte nás kontaktovať!