O tom čo robíme, o medicíne, o psychosomatike a o psychológii

PORUCHY SPÁNKU / SPÍTE NAOZAJ DOBRE?

Dobre sa vyspať je dnes pre mnohých nedosiahnuteľná túžba. V našej praxi sa veľmi často stretávam s klientami, ktorí uvádzajú problémy so spánkom. Ignorovať tento problém nepomáha, práve naopak, častokrát to ťažkosti len zhoršuje.

Mám aj ja poruchu spánku?

Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak (hypertenzia) nemusí byť diagnózou na celý život. Dovolím si nesúhlasiť s presvedčením západnej medicíny, že ide o chorobu s dedičnou dispozíciou, ktorá keď sa prejaví, je možné ju udržiavať v normálnych hodnotách iba užívaním liekov.
Zvýšenie krvného tlaku je štandardnou súčasťou stresovej aktivácie. Je normálne, že tlak stúpa pri fyzickej námahe alebo psychickom strese. Čo ale s tým, ak je krvný tlak zvýšený a súčasne nepociťujeme žiadny stres?

NEUROFEEDBACK

Výskumy potvrdzujú, že neurofeedback významne zvyšuje účinnosť psychoterapie pri psychických a psychosomatických tažkostiach. Najčastejšie sú to:
- únava, vyčerpanie , vyhorenie
- vysoká citlivosť na podnety
- problémy so spánkom
- migréna
- úzkosti, nervozita
- depresia, zmeny nálad
- brain fog a iné.

HRV analýza: ako ste na tom so stresom a relaxáciou?

HRV analýza nám pomocou analýzy funkcie nášho autonómneho nervového systému dáva informáciu o miere stresu pôsobiaceho na naše telo a tiež o riziku, ktoré z toho vyplýva pre naše zdravie. Veľké množstvo zdravotných problémov a ochorení má totiž so stresom významný vzťah.