Covid testy v Mind&Body

Ponúkame antigénové aj protilátkové testy pre našich klientov aj pre verejnosť, za priamu úhradu, objednanie na presný čas. 

Vážení klienti,

radi by sme vás informovali ,že v Mind&Body zdravotnom centre vykonávame všetky typy testov na nový koronavírus, ale v rámci nasledovných obmedzení:

Covid antigénový test - používame antigénové testy spoločnosti SD Biosensor, teda rovnakého výrobcu, od ktorého štát používal testy pri plošnom testovaní. Naše testy sú ale typu Standard F, tedy vyhodnocované prístrojom, ktorý poskytuje vyššiu presnosť a súčasne vydáva doklad s výsledkom testu. Vyhodnotenie testu je dlhšie, trvá 30 min. k Výsledku testu vydávame vlastné certifikáty. Vyšetrenie na úhradu poisťovňami neposkytujeme, keďže sme napriek oficiálnym prehláseniam doteraz nedostali od žiadnej poisťovne ponuku na úhradu tohto testu.

Covid PCR test - PCR testy vykonávame v rámci diagnostiky Covid-19 u našich kapitovaných klientov, ktorí vykazujú typické príznaky ochorenia, tedy najmä teplotu nad 38°C aspoň 3 dni, kašeľ a/lebo dýchavicu, stratu čuchu a chuti a podobne. Vyšetrenie indikuje lekár na základe konzultácie alebo vyšetrenia. V takomto prípade je vyšetrenie hradené poisťovňou klienta. 

Tieto testy je možné vykonávať len v čase odberov, t.j. v pondelok, stredu a piatok od 8.00 do 10.00 hod. 

Covid protilátkový test: vyšetrenie na protilátky z kvapky krvi prístrojom F200 spoločnosti SD Biosensor vykonávame za úhradu (18,50€, výsledok do 15 min) na vlastnú žiadosť klienta, a to v časovom okne podľa času kontaktu s človekom podozrivým z ochorenia, alebo podľa príznakov. Protilátkové testy má zmysel vyšetrovať od 8. dňa do 3 mesiacov od vzniku príznakov, alebo cca od 15 dňa od rizikového kontaktu.  Pozitivita protilátok v triede IgM hovorí o infekcii v neskoršom štádiu, keď už nositeľ nie je obvykle infekčný a vírus nie je možné dokázať priamo. Protilátky v triede IgG hovoria o prekonaní infekcie a prítomnosti špecifických protilátok, ktoré sa v krvi vyskytujú zhruba do 3 mesiacov od vzniku infekcie. 

U pacienta s príznakmi ochorenia a podozrením na Covid je možné vyšetriť protilátky aj na poisťovňu, ale len v prípade, že bol predtým vykonaný PCR test, ktorý bol negatívny.