Bodynamic workshop 22.-23.10.2022

Mind&Body zdravotné centrum pozýva na workshop Bodynamic psychoterapie zameranej na telo.
V prípade záujmu o účasť a viac informácií nás kontaktujte na lenka.bachrata@mindandbody.sk.
Bodynamic workshop pozvánka

Tento prístup vyvinula dánska terapeutka Lisbeth Marcher pred skoro 50 rokmi a zjednodušene je o porozumení psychologickej funkcie svalov a pohybového aparátu v kontexte vývojovej psychológie.

Lisbeth Marcher desiatky rokov skúmala psychologický význam svalov, šliach a fascií a zistila, že ku každému vývojovému obdobiu od narodenia až do puberty patrí konkrétna skupina svalov, ktorých úlohou je túto vývojovú potrebu zabezpečiť.  

Ak prostredie, v ktorom jedinec žije, neumožní v konkrétnom vývojovom období realizáciu tejto vývojovej potreby, jedinec spolu s týmito svalmi reaguje na túto situáciu buď rezignáciou (a svalovým ochabnutím), alebo zvýšenou obranou (a tým aj zvýšeným svalovým napätím). Táto skutočnosť sa dá na tele človeka vypozorovať držaním tela, alebo cielených vyšetrením konkrétneho svalu.

 

Bodynamic prístup pracuje s nástrojmi ako Čítanie tela a Mapovanie tela, ktoré na základe postoja alebo vyhmatania jednotlivých svalov a ich kvality dokážu vytvoriť veľmi komplexný a presný psychologický obraz osobnosti človeka.

V širšej ponuke ich prístupu je aj práca so šokovou a pôrodnou traumou, ktorá je tiež unikátna.

V prípade záujmu je možné dozvedieť sa veľkú časť ich teórie na webe www.bodynamic.com

Tento workshop je ochutnávkou Bodynamic teórie a prístupu, na ktorý by sme v prípade záujmu radi nadviazali celým výcvikom.

Workshop aj výcvik sú vhodné nielen pre psychológov a psychoterapeutov, ale aj pre iných zdravotníkov, fyzioterapeutov, HR špecialistov, športovcov, ale aj tých, ktorí oň majú záujem pre vlastnú potrebu.

V prípade dostatočného záujmu sa budeme snažiť rozdeliť záujemcov na profesionálov a laikov.

Informácie o lektorovi Wolfgangovi Brandtovi a cene workshopu sú v priloženej pozvánke. Ak máte záujem o tento workshop, odpovedzte prosím čo najskôr na túto emailovú adresu (lenka.bachrata@mindandbody.sk). Ozvite a prosím aj v prípade, že máte záujem, ale nehodí sa Vám termín. Pri dostatočnom záujme budeme workshop určite opakovať.

Miesto a čas konania budú záujemcom spresnené neskôr.  Záväzné platby budeme vyberať v priebehu augusta, keď už bude jasnejšia covidová situácia.

 

Budeme radi, ak dáte posuniete túto informáciu aj ďalším záujemcom.